pi Testlerimiz | Diyet-D
  • GentestDiet nedir? Genetik yapınız doğrultusunda, size özel beslenme programı oluşturmak için geliştirilmiş analizler bütünüdür ve yaşamınız boyunca sadece 1 kez yaptırmanız yeterlidir. Gıda intoleransı testleri gibi değişkenlik göstermez. Tamamen Türk bilim insanlarınca geliştirilmiştir ve ‘Best Practise in Europe’ (Avrupa’ nın en iyi uygulaması) unvanına layık görülmüştür. Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz. http://www.gentest.gen.tr/gentest-diet/ http://www.gentest.gen.tr/katalogyeni.pdf Yetkili uygulayıcıya ulaşmak için: http://www.gentest.gen.tr/gentest-yetkili-uygulayicilari/#1459806920680-086351ca-74bc ‘’
  • BESİN DUYARLILIĞI TESTİ: Sağlıklı olduğunu düşündüğümüz ve tükettiğimiz birçok besin vücudumuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir. Yemeklerden sonra kendinizi hep yorgun hissediyorsanız, Gaz, kabızlık, ishal, irritabl barsak sendromu gibi sorunlarınız varsa, Kilo sorununuz varsa ve kilonuz bir günde bile kayda değer şekilde azalıp artabiliyorsa besin intoleransınız olabilir.
  • CANDIDA TESTİ : “Candida Albicans” vücutta çoğalan bir mantar türü olup, mukoza zarı bulunan her bölgede bulunur. (Örneğin; bağırsaklar, gözler, kulaklar, mesane, mide, ciğerler, vajina vb.)Sindirim problemleri, vücut ısısının düşmesi, yorgunluk hissi, kilo kaybı, kas ağrısı, aşırı kilo alma, ağız kuruluğu, gaz, şişmiş ve ağrılı eklemler, şeker ve karbonhidrata bağımlılık gibi problemler yaşıyorsanız candida testi yaptırmanızda yarar var.
  • ENZİM EKSİKLİĞİ TESTİ : Vücudun,yediğimiz gıdalardan değerli besinleri alması için gıdaların düzgün bir şekilde sindirilmesi ve metabolize olması gereklidir. Enzim eksiklikleri metabolizmanın işleyişinde bozukluklara yol açarlar. Enzim testi ile tek seferde alınan kandan pepsin, lipaz, proteaz, amilaz ve pankreatin enzimlerinin hepsinin tayini yapılabilmektedir.
  • FRUKTOZ DUYARLILIĞI TESTİ : Özellikle meyvelerde bulunan doğal şeker olan fruktoz bal ve birçok işlenmiş gıdada da tatlandırıcı olarak bulunur. Fruktoz duyarlılığı bağırsaklarda emilim bozukluğudur ve fruktozun parçalanması sırasında açığa çıkan maddeler kramp, şişkinlik ve karın ağrısına yol açar. Dışkılama alışkanlıkları değişir, ishal veya kabızlık gelişir. Meyve severler mutlaka baktırmalıdır.
  • LAKTOZ DUYARLILIĞI TESTİ : Laktoz duyarlılığı, sütte bulunan laktoz şekerinin sindirilememesini ifade eder. Bu durumda kişide gaz, bulantı, şişkinlik,ishal ve kramp gibi durumlar oluşur. Yakınmalar genellikle besin tüketildikten 30 dakika ile 2 saat sonrasında başlar. Süt ve süt ürünlerini tüketildiğinizde sürekli olarak problem yaşıyorsanız laktoz duyarlılığınıza baktırmalısınız.
  • DETOKS TESTİ : Hergün binlerce toksik kimyasal madde solunum,cilt yada ağız yoluyla vücudumuza giriyor ve vücudumuz bu toksinleri ortadan kaldırma mekanizmaları sürekli çalışıyor. Detoksifikasyon basamaklarında genetik bir polimorfizme sahipseniz bu mekanizmanız aksar. Enerji kaybı yaşayanlar, allerjisi olanlar, kronik yorgunluğu olanlar, kronik bir hastalığa sahip olanlar,sağlıklı yaşam isteyenler bu testi yaptırmalıdır.
  • GENETİK TEST: Genetik yatkınlık, obezitede oldukça önemli bir risk faktörüdür. Beslenme ve egzersiz programınız genetik profilinize göre belirlenerek size özel sağlıklı yaşam programı oluşturur. Bu sayede genetik kodlarınıza uyumlu bir şekilde sağlıklı kilo verebilirsiniz.
  • SPORCU GENETİĞİ TESTİ : Çocuğunuzun hangi spor dalına yatkın olduğunu öğrenecek ve yapmış olduğu spor branşında başarılı olmasını sağlayacaksınız. Sürekli ağır spor yapan yetişkin bireyler de sporcu genetiği testi ile bilinçlenebilir,sağlık riskini en aza indirebilirler.