Nagihan DONDURMACI

Dyt. Nagihan DONDURMACI

Genel Bilgi

Adı Soyadı : NAGİHAN DONDURMACI
Doğum Tarihi :
Doğum Yeri : ÇANAKKALE
Bölüm / Departman : Beslenme ve Diyet Uzmanı

Eğitim Geçmişi


Diyetisyen Nagihan Dondurmacı

1994 Gelibolu doğumlu. Orta öğretimini, 2008-2012 yılları arasında Balıkesir İstanbulluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ nü 2012-2016 yılları arasında tamamlamıştır ve 2016’nın mayıs ayında onur öğrencisi olarak ‘Diyetisyen’ unvanını almıştır.
Lisans eğitimini aldığı yıllar içerisinde 2012 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Bireysel Başarı Stratejileri Semineri, 2013 yılında ‘Başkent Üniversitesi 3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ve Başkent Üniversitesi Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu’na, 2014 yılında Acıbadem Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Günleri ve Acıbadem Üniversitesi Spor Diyetisyenliği Kursu’na, 2016 yılında Acıbadem Üniversitesi 5. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ve Acıbadem Üniversitesi Karbonhidrat Sayım Kursu’na, Acıbadem Üniversitesi Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu’na ve son olarak 2016 yılında Gentest Diet (Kişiye Özel Kilo Yönetimi ve Nutrigenetik Analiz) Yetkili Uygulayıcı Eğitimi’ne katılarak, eğitim sınavında kursiyerler arasında ‘Gentest Diet Yetkili Uygulayıcı’ unvanını 1.likle almaya hak kazanmıştır. Şu anda da Çanakkale’ de Gentest Diet’in tek uygulayıcısıdır.
Lisans eğitimi süresince, Çanakkale Devlet Hastanesi Diyet Polikliniği ve Çanakkale Devlet Hastanesi Toplu Beslenme Hizmetleri’ nde gönüllü deneyimleri bulunmaktadır. Klinik uygulama stajını 2015-2016 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde fizik tedavi, pediatri, kardiyoloji, dahiliye, kalp damar cerrahisi, nefroloji, onkoloji gibi çeşitli birimlerde gerçekleştirmiştir. Yine 2016 yılında Çanakkale Devlet Hastanesi Klinik Yoğun Bakım Ünitesinde’ nde klinik nütrisyon konsunda gönüllü deneyim gerçekleştirmiştir.
Klinik stajında nefroloji bölümündeki diyalize giren hastalar ve yakınlarına diyaliz ve böbrek hastalarında beslenme konusunda eğitimler vermiştir. Yine lisans eğitimi boyunca çeşitli konularda ders içi sunumlarda bulunmuştur. Lisans eğitimin son yılında seminerini ‘Besinlerin Karbon Ayak İzi’ başlıklı konuda uluslararası kaynaklardan derlemeler düzenleyerek sunumunu tamamlamıştır.
Lisans tezini ‘Fonksiyonel Besinlerin Kullanım Bilinci ve Sıklığının Değerlendirilmesi’ konusunda bir anket çalışması ve değerlendirme şeklinde gerçekleştirmiştir.
‘Gündem’ gazetesinde güncel konularda her hafta yazılar yazmaktadır.
2017 yılı ocak ayından itibaren Diyet D bünyesinde beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image
 • Instagram image